WINNERS A - Z   1998 - Present


A

7 Trees (Lipan Apache)  -16 Historical

A Tribe Called Red- 15 Best Music Video

Adrian Brown, Tim Sampson, Jonathon Joss, Charles Button - 08 Best Producer

Akwesasne Women Singers (Mohawk) - 13 Traditional


AIRO - 06 Group

Ali Fontaine -2013  Best Country 


Andrew Vasquez (Kiowa/Apache) - 00 Male Artist 

Annie Humphrey  (Ojibwe)- 01 Female, 01 Folk, 03 Best Video 

Apache Spirit (Apache)- 98 Best Folk Country Group 

Apryl Allen  - 09 Pop Recording

Arigon Starr (Kickapoo) - 01 Song Single, 99 Best Independent Recording, 07 Songwriter

Artson (Apache)  - 17 Best Narrative in A Music Video

Arvel BIrd - 06 Instrumental, 07 Artist of the Year

Atsiaktonkie  -09 Best Folk



B

B. of Dakota South Records  - 16 Song of the Year

Bear Fox  (Mohawk) - 11 Debut Artist, 14 Songwriter

Becky Thomas  (Cherokee) - 11 Female Artist

Big City Indians  featuring Roy E Pete (Navajo) - 13 Group 

Big River Cree (Plains Cree) 13 Debut Group

Bill Miller (Mohican)- 99 Folk Artist, 99 Songwriter , 99 Song of the Year, 99 Male Artist, 06 Song/Single of the Year

Billy Whitefox - 04 Flutist 

Black Bear Brothers -17 Debut Group of the Year

Black Eagle (Taos Pueblo) - 03 Pow Wow, 06 Pow Wow 

Blackfoot Confederacy - -8 Best Pow Wow Recording

Black Lodge Singers (Blackfeet)- 98 Best Pow Wow Album, 00 Debut Group, 04 Pow Wow, 

Black Thunder Singers - 11 Best Pow Wow Recording

Blackfire (Dine') - 02 Pop Rock, 04 Group, 08 Record of the Year 

Blue Mountain Tribe  14 Best Blues Recording


Blue Flamez - 16 Music Video 

Bluedog - 10 Group of the Year

Bo Taylor - 10 Best Traditional

Bryan Akipa (Dakota) - 09 Best Male

Brule' (Lakota) - 02 Group, 02 Instrumental, 06 Compilation, 07 Group, 07 New Age, 08 Best Long Form Video. 09 Group

Buddy Red Bow (Lakota)- 98 Hall of Fame 

Buffy Sainte- Marie (Cree)- 98 Best Pop Artist 

Buggin Malone - 06 R&B/Hip Hop

Burning Sky - 03 Group of the Year 


C

CC Murdock - 11 Best Country Recording, 13 Short Form VIdeo

Callie Bennett - 17 Best Gospel Inspirational

Carroll Medicine Crow - 08 Best New Age Recording

Casper Loma-da-wa (Hopi)- 01 World Music 

Cecil Gray & Red Dawn Blues Band - 04 Blues Jazz 

Charly Lowry (Lumbee)/Dark Water Rising -09 Best Video, 10 Debut Group, 14 Best Inspirational

Chase Monchamp/Chase Manhattan - 10 Best Hip Hop

Cheevers Toppah - 17 Best Native American Church

Chief Jim Billie (Seminole)- 99 Living Legend, 99 Debut Artist 

Cherokee National Youth Choir - 02 Gospel/Christian, 03 Gospel/Christian, 07 Gospel/Inspirational, 08 Best Gospel Inspriational Recording, 17 Best Pop Recording

Cheryl Bear - 08 Debut Artist of the Year

Clan/destine (Intertribal) - 00 Pop/Rock 

Cody Blackbird (Cherokee/Dakota) - 11 Flutist of the Year, 13 Song of the Year, 17 Group of the Year

Connor Chee (Navajo) -16 Instrumental

Conrad Benally (Shoshone)  - 16 Inspiriational, 17 Best Male Artist

Corn-Bred - 07 Blues/Jazz Recording

Cozad - 04 Historical 

Crystal Gayle (Cherokee) - 01 Hall of Fame 



D

DJ Shub - Best Music Video

Dago Braves - 08 Best Rap Hip Hop Recording

Danielle Egnew - 17 Best Country Recording

Dark Water Rising (Lumbee) - Debut Group, 14 Inspirational Recording

David Rose & Pete Barnhart  - 16 Duo 

Delphine Tsinajinnie (Dine')- 01 Debut Artist 

Derek Miller (Mohawk) - 03 Best Blues, 09 Song/Single

Desert West  16 Best Country Recording

Digging Roots - 10 Best Pop

Don Amero (Metis) - 11 Folk Recording

Douglas Blue Feather - 02 Independent Recording, 03 Flutist of the Year, 04 New Age, 06 New Age 

Dylan Jenet Collins (Montaukett) - 11 Best Pop Recording



E

Eagle & Hawk - 06 Pop/Rock, 09 Rock

Edmund Bull - 08 Best Male Artist

Eli Secody - 04 Male 

Emmanuel Black Bear (Lakota) - 13 Pow Wow

Evren Ozan - 04 Rising Star, 07 Best Instrumental

Eyabay (Chippewa)- 99 Canadian Traditional 



F

Family Pride - 14 Waila, 16 Waila

Fara Palmer - 08 Best Pop Recording

Fawn Wood (Cree)   - 13 Best Female, 16 Best Female

Felipe Rose (Taino, Lakota) - 02 Historical Recording, 03 Song/Single, 04 Songwriter, 08 Hall of Fame

Floyd Red Crow Westerman (Dakotah)- 02 Living Legend , 07 Best Country Recording

Frank Waln/Nake Nula Waun - 10 Best Producer, 13 Song of the Year

Fredrick Whiteface (Lakota)- 98 Best Jazz Artist, 98 Lifetime Achievement 



G

Gabriel Ayala (Yaqui) - 09 Best Instrumental, 10 World Music, 11 Artist of the Year

Gareth Laffely - 14 Rising Star

Gary Small (Northern Cheyenne)- 02 Songwriter of the Year, 07 Best Rock Recording, 11 Male Artist,

Gathering of Nations (Intertribal)- 00 Pow Wow, 01 Compilation, 99 Pow Wow

Gilbert Begaye Sr - 08 Best Traditional Recording

Golana - 08 Best Instrumental Recording, 11 New Age

Graywolf Blues Band - 09 Best Blues



H

Hank Williams (Creek/Cherokee)- 99 Hall of Fame 

Harvey Arden - 11 Spoken Word

Honey Dawn Karima and Cloudwalker (Creek/Cherokee/Cree) - 13 Gospel



I

Indigenous (Nakota)- 99 Best Blues, 99 Group of the Year, 99 Pop Group , 00 Blues, 00 Group, 01 Blues, 2015 Blues, 2015 Artist of the Year (Mato Nanji)

Indigo Girls - 98 Native Heart (Non Native) 

Injunity - 08 Debut Group of the Year, 10 Songwriter (Clonch & Carpenter)



J

JJ Kent - 09 Best Flutist

Jack Gladstone - 11 Historical Recording

James Edmund Greeley -17 Best Traditional Recording

Jamie Coon - 2014 Best Pop

Jana (Lumbee) - 01 Pop Rock, 02 Song/Single, 03 Female , 06 Record of the Year, 08 Best Short Form Music Video, 09 Song/Single, 13 Pop

Janelle Turtle (Cheyenne) - 08 Native American Church Recording

Janice Marie Johnson (Stockbridge Munsee)  -02 Producer, 08 Hall of Fame 

Jan Michael Looking Wolf (Grande Ronde)- 08 Flutist of the Year, 09 Artist of the Year, 10 Record of the Year, 11 Music Video,17 Best Performance in a Music Video

Jay Begaye - 10 Best Male

Jay Nez - 04 Debut Artist 

Jennifer Kreisberg - 07 Song of the Year

Jerry Alfred (Northern Tutchone)- 99 Best Canadian Recording 

Jim Boyd (Colville) - 99 Compilation, 02 Album, 03 Pop/Rock, 04 Record of the Year, 06 Songwriter, 07 Music Video, 08 Artist of the Year, 15 Lifetime Achievment, 16 Record of the Year

Jim Pepper (Kaw/Creek)- 00 Hall of Fame 

Jimi Hendrix (Cherokee) - 98 Hall of Fame 

Jimmy Lee Young - 04 Record

Jimmy Wolf - 08 Best Blues Recording, 14 Best Male 

Joanne Shenandoah (Oneida) - 98 Childrens, 98 Best Female, 99 Female, 99 Traditional, 00 Music Video, 01 New Age, 01 Producer, 02 Artist, , 03 Compilation, , 09 Compilation, 10 New Age, 14 World

Joe Tohonnie Jr - (Apache) 2015 Native American Church

John Trudell (Santee Sioux) - 00 Artist , 00 Song/Single, 1998 Living Legend 

Joseph FireCrow (Cheyenne) - 03 Songwriter, 04 Instrumental , 06 Flutist, 10 Flutist, 10 Artist of the Year, 11 Song Single, 13 Best Flute, 16 Lifetime Achievement

Joseph M Marshall III - 03 Spoken Word

Josh Halverson - (Shockopee Sioux) - 11 Songwriter, 17 Artist of the Year, 17 Best Folk Recording www.Joshhalversonmusic.com 

Joy Harjo - 09 Best Female 

Judy Trejo (Paiute) - 00 Best Historical 



K

Kalan Wi (Salish) Keith Bear (Mandan)- 01 Traditional 

Kalan Wi - 13 Historical/Linguistic

Keith Secola (Anishinabe)- 00 Best Independent, 01 Instrumental Recording, 02 Blues 03 Producer, 06 Artist of the Year, 06 Folk/Country Recording

Kelly Derrickson - 17 Best Female Artist

Kelly Jackson (Lac du Flambeau)  - 13 - Folk Americana 

Kelly Montijo Fink (Apache) - 15 Best Compilation Recording

Kelly Parker - 09 Producer

Ken Quiet Hawk - 08 Best Spoken Word Recording, 15 Spoken Word

Kevin Chief - 2014 Best Producer

Kevin Locke (Lakota)- 00 Traditional , 09 Record of the Year

Kevin Yazzie - 11 Native Amercan Church

Kitty Wells (Cherokee) - 02 Hall of Fame 

KILI - 00 Best Radio 

Koljademo (Pomo)- 1999 Best World Music 

KTNN - 1999 Best Radio Station 



L

Lakota Thunder (Lakota)- 01 Historical Recording, 06 Traditional 

Laughing Woman & Eagle Wings (Mashantucket) -02 Folk/Country 

Lawrence Harris - 2014 Record of the Year

Leah Shenandoah (Oneida) - 14 Debut Artist

Levi Plateo - 17 Best Rock Blues Recording

Lil Mike & FunnyBone  - 16 Group of the Year 

Link Wray - 06 Hall of Fame

Litefoot (Cherokee) -00 Rap Hip Hop, 1998 Best Rap Artist. 1999 Rap Hip Hop, 02 Rap Hip Hop. 03 Male, 04 Artist 

Logan Staats (Mohawk)   16 Debut Artist

Lucas Ciliberti (Cherokee) 17 Debut Artist of the Year   https://lucascilibertimusic.com/

Luis Capcha Vilchez (Inca) - 11 Latin American



M

Marc Brown & The Blues Crew - 11 Blues Recording

Marlena Begaye - 03 Debut Artist, 06 Gospel/Christian/Inspirational

Mary Louise Defender Wilson (Dakotah)- 00 Spoken Word (Francis Cree) 02 Spoken Word, 04 Spoken Word 

Mary Youngblood (Aleut/Seminole)- 00 New Age, 99 Flutist of the Year, 00 Female, 00 Flutist , 02 New Age Recording, 04 Producer 

Martha Redbone (Blackfeet) -02 Debut Artist 

Medicine Dream (Intertribal) - 06 Best Video

Mickie James (Powhatan) - 17 Song of the Year

Micki Free (Comanche/Cherokee)- 02 Male Artist, 04 Pop Rock (The 9) 

Michael Bucher (Cherokee) - 09 Compilation Recording, 10 Best Folk

Michael Jacobs - 03 Independent

Michael Searching Bear - 09 World Music 

Midnite Express - 09 Pow Wow Recording

Mitch Walking Elk (Cheyenne/ Arapaho) - Best Blues 13



N

Nahko & Medicine For the People - 17 Record of the Year

Nake Nula Waun - 11 Best Rap Hip Hop

Nakai, Eaton, Cilpman (Navajo/Ute)- 99 Instrumental 

Native Creed - 17 Best Waila 

Native Roots (Pueblo) - 02 World Music, 08 Group of the Year, 08 Best World Music Recording

Native Thunder - (Tohono Oodham) - 10 Waila, 11 Waila

Neville Brothers (Choctaw/Cherokee)- 01 Video, 01 Living Legend

Nicole - 03 Instrumental , 08 Best Female Artist

NightShield - 07 Best Rap Hip Hop Recording, 08 Song Single of the Year, 16 Rap Hip Hop

Nokie Edwards - 10 Instrumental

Northern Cree (Cree) - 01 Pow Wow, 04 Compilation Recording, 07 Pow Wow, 17 Best Music Video, 17 Best Pow Wow Recording



O

October Soul - 11 Debut Group of the Year

Oshkii Giizhik Singers - 09 Best Traditional



P

Pamyua - 03 Record of the Year 

Peter Sackaney (Constance Lake) - 13 Songwriter

Pima Express (Gila River) - 03 Folk/Country 

Pipestone - 11 Group of the Year, 2007 Record of the Year, 2008 Record of theYear

PM Begay (Navajo)- 1999 Best Children's Recording 

Plentywolf Singers (Lakota) - 2014 Group of the Year

Primeax & Mike (Oglalla/Yankton Sioux & Ponca/Dine')- 1998 Best Traditional Album, 02 Traditional , 09 Native American Church

Pura Fe' - 06 Female



Q

Qua ti Si - 04 Folk Country 

Quese Imc - 17 Best Narrative in A Music Video with Artson



R

Radmilla Cody (Dine')- 02 Female, 13 Record of the Year 

RainSong - 09 Best Spoken Word

Ralphael Deas (Apache) - 13 Rap Hip Hop

R. Carlos Nakai (Navajo/Ute)- 00 Best Instrumental, 01 Flutist, 01 Lifetime Achievement, 1998 Best Flutist, 98 Best Male, 03 New Age 

R. Carlos Nakai Quartet - 06 World Music

Randy McGinnis - 10 Best Compilation, 17 Flutist of the Year

Randy Wood - 04 Traditional, 11 Traditional

Red Bull - 02 Pow Wow Recording 

Red Earth - 00 Debut Group of the Year, 03 World Music 

Red Feather Woman - 06 Spoken Word, 14 Folk

Red Hawk - 08 Best Historical Recording

Rezawrecktion - 04 Inspirational/Gospel/Christian 

Rezhogs - -9 Rap Hip Hop

Rhonda Head - 11 World Recording

Richard Stepp  & Rick McKee -  2014 Best Historical


Rickey Medlocke - 13 Instrumental, 13 Long Form Video 

Rita Coolidge (Cherokee)- 00 Lifetime Achievement, 06 Blues/Jazz Recording, 14 Best Female 

Robbie Robertson (Mohawk) - 98 Lifetime Achievement, 99 Record, 99 Producer 

Robert Mirabal (Taos Pueblo)- 00 Songwriter, 01 Artist, 01 Record. 01 Songwriter, 98 Songwriter, 02 Video, 03 Artist, 07 Male 

Robert Tree Cody (Maricopa/Dakota)- 1999 Best New Age, 07 Flutist 

Robert Tree, Redhouse, Romero (Maricopa/Dakota)- 00 Latin Recording. 00 World Music, 01 Male Artist, 

Rollin Fox ()- 01 Rap Hip Hop 


Roman Orona - 16 Male

Rona Yellow Robe - 14 Best Flutist, 16 Flutist

Rushingwind & Mucklow (Cahuilla) - 13 New Age, 14 New Age

Ryan Little Eagle Molina (Lakota) - 13 Debut Artist, 14 Ryan Little Eagle



S

Sacred Harmonies - 10 Native American Church

Saginaw Grant  16 Living Legend

Samantha Crain - 09 Songwriter

Saving Damsels (Navajo & Hopi) - 13 Rock

Sayani - 10 Best Gospel

Segweh - 10 Best Rock

Shadowyze - 04 Rap/Hip Hop , 15 Song with Caren Pepper

Shane Yellowbird - 09 Country Recording, 10 Best Country

Sharon Burch (Dine')- 00 Record of the Year 

Shelley Morningsong - 07 Debut Artist, 11 Record of the Year, 16 Artist of the Year

Sihasin (Dine) - Debut Group of the Year

Silverbird (Apache/Navajo) 06 Debut Artist

Skylar Wolf - 09 Debut Artist

Spencer Battiest (Seminole) - 16 Pop Recording

Spirit Cry  - 16 Rock Recording

Spirit of Thunderheart -  14 Best Traditional

Stan Summers - 04 Independent 


Sten Joddi - 17 Best Rap Hip Hop


Stephen Butler - 11 Best Producer

Star Nayea ()- 01 Independent Recording, 08 Songwriter of the Year 

Stevie Salas (Apache) - 08 Best Rock Recording, 09 Lifetime Achievement

Stuart Snake & Paul Never Misses A Shot - 03 Traditional 

Sue Straw  16 Best Folk/Spoken Word

Supaman - 17 Best Narrative in A Music Video with Artson

Susan Aglukark - 07 Female



T

Taboo - Hall of Fame 16

T.O. Combo (Tohonor O’odham) - 13 Waila

Tha Tribe - 2015 Best Pow Wow

The Blessed Blend - 11 Best Rock Recording

The Boyz - 10 Best Pow Wow

The Crow Girls - 08 Best Folk Recording

The Council - 14 Best Rap Hip Hop

The Ollivanders - 14 Best Rock

The Story Tellers - 10 Best Spoken Word

Theresa  Bear Fox - 14 Songwriter

Thunderbird Sisters (Shinnecock)- 00 Folk Artist 

Thunder Hawk Singers (Cree) - 09 Best Historical

Tiger Tiger (Miccosukee) - 06 Lifetime Achievement

Tinesha Begaye - 10 Best Female

Todi Neesh Zheed Singers - 07 Traditional

Tom Bee (Dakota)- 1998 Best Producer, 1999 Lifetime Achievement, 10 Music Video

Tommy Allsup (Cherokee) - 09 Living Legend

Tommy Wildcat (Cherokee) 02 Flutist 

Tonemah - 07 Folk

Tony Duncan (Apache Arikara, Hidatsa) - 13 Artist of the Year

Tony Redhouse - 09 New Age, 11 Longform Video

Tracy Bone - 08 Best Country Recording, 15 Best Country Recording

Travis Harden (Minneconjou/Lakota)- 01 Spoken Word 

Tribal Live -3 Rap/Hip Hop 

Twice As Good - 10 Best Blues



U - V

Victoria Blackie - 10 Debut Artist

Vince Fontaine - 11 Instrumental Recording

Vince Redhouse - 17 Best Instrumental Recording



W


Wade Fernandez - 06 Male

Wahancanka - 07 Historical

Walela (Cherokee)- 01 Group of the Year, 1998 Song of the Year, 98 Debut Group, 04 Short Long video 

Warfield Moose Jr- 03 Historical 

Wayne SIlas Jr (Oneida) - 13 Male

Wayquay (Ojibway)- 1999 Best Music Video

Will & Lil Jess (Lakota) - 09 Debut Duo/Group of the Year 

Williams & Ree  16 Entertainers of the Year

Wind Spirit Drum - 09 Gospel/Christian, 10 Song/Single (Windwalker)

Women of Heart  - 16 Traditional




X

Y

Yarina - 04 World Music 

Yolanda Martinez - 04 Female 

Yvonne St Germaine - 11 Gospel Recording


Young Bear  - 16 Pow Wow



Non Native Special Award Recipients 

Bearheart Kokopelli Bernhard Mikuskovics- 17 Native Heart 

Francis Couturel - 13 Producer

Wolfsheart & Big City Indians - 10 Native Heart, 11 Native Heart

Bruce Cockburn - 00 Native Heart (Non Native Category)

Ed Stasium - 08 Native Heart

Harold Owens - 06 Humanitarian Award

Indigo Girls - 98 Native Heart (Non Native)

Jeff Ball - 01 Native Heart (Non Native)

Jackson Browne - 00 Producer (Non Native)

John Densmore - 06 Native Heart, 03 Lifetime Achievement

Lex Nichols - 14 Native Heart

Michael Brant DeMaria - 09 Native Heart

Michael Longrider - 16 Native Heart

Neil Young - 02 Native Heart

Raymond Boley - 99 Native Heart (Non Native) 

Scott August - 04 Native Heart 

Stefan Gelfas/AlexSalzman - 06 Producer

Sybille Hummingbird - 13 Native Heart

Tom Wassinger - 01 Best Producer, 04 Producer


Non Music 

Arthur Redcloud - 17 Honorary Award of Excellence

Billy Mills (Lakota) - 01 Jim Thorpe 

Navajo Codetalkers (Navajo) - 00 Living Legend 

Notah Begay III (Navajo)- 00 Jim Thorpe 

Iroquois Nationals - 1999 Jim Thorpe 

Coach Kelvin Sampson - 02 Jim Thorpe 

Buddy Big Mountain - 05 Outstanding Achievement

Ted Nolan - 11 Jim Thorpe



Honorary Rising Stars: 

Evren Ozan - 04 Rising Star

Lil Dre - 04 Rising Star

Kansas Begay - 04 Rising Star


Gareth Laffley - 2014 Rising Star

 

See Hall of Fame Page for Special Award Recipients

NATIVE AMERICAN MUSIC AWARD WINNERS

Links To Our Winners

Brule/AIRO www.brulerecords.com 

Apache Spirit
www.Nativestars.com/bands/apachespirit  

Arigon Starr
http://www.arigonstarr.com 

Arvel Bird
http://www.arvelbird.com  

Bill Miller
http://www.billmiller.net  

Billy Whitefox
www.singingwolfrecords.com/billywhitefox.html  

Black Eagle http://www.myspace.com/blackeagle1989
 

Blackfire 
www.blackfire.net

Buffy Saint Marie www.creative-native.com  

Buggin Malone
www.bugginmalone.net  

Cecil Gray & Red Dawn Blues Band
www.reddawnbluesband.com  

Crystal Gayle
www.crystalgayle.com  

Derek Miller 
http://derekmiller.ca/

Douglas Blue Feather
www.douglasbluefeather.com  

Eagle & Hawk
www.eagleandhawk.com  

Felipe Rose
www.feliperose.com

Gary Small www.garysmallband.com  

Indigenous
www.indigenousrocks.com  

Indigo Girls
www.indigogirls.com  

Jana 
www.janamashonee.com

Janice Marie Johnson www.janice-marie.com  

Jim Boyd 
http://www.myspace.com/jimboydband 

Jimmy Lee Young
www.crystal-phoenix.com  

Joanne Shenandoah
www.joanneshenandoah.com   

John Densmore
www.johndensmore.com  

John Trudell
www.johntrudell.com  

Joseph FireCrow
www.josephfirecrow.com  

Joseph Marshall
www.thunderdreamers.com  

Keith Secola
www.secola.com  

Keith Bear
www.keithbear.net  

Kevin Locke
www.kevinlocke.com  

Kitty Wells
www.kittywells.com  

KILI
www.kiliradio.org  

KTNN
www.ktnnonline.com  

Link Wray
www.linkwraylegend.com  

Litefoot
www.redvinyl.com  

Mary Youngblood
www.maryyoungblood.com  

Martha Redbone
www.martharedbone.com  

Medicine Dream
www.medicinedream.com  

Micki Free
www.mickifree.com  

Michael Jacobs
www.sacrednation.com  

Native Roots
www.nativeroots.net  

Neville Brothers
www.nevilles.com  

Pamyua
www.tribalfunk.wordpress.com 

Pura Fe
www.purafe.com  

Qua Ti Si
www.quatisi.com  

Radmilla Cody
www.radmillacody.net  

R. Carlos Nakai
www.rcarlosnakai.com  

Red Earth
www.tribalstew.com  

Red Feather Woman
www.redfeatherwoman.com  

Rita Coolidge
www.ritacoolidge.com  

Robert Mirabal
www.mirabal.com  

Robert Tree Cody
www.treecody.com  

Rollin Fox
www.fox1records.com 

Stan Summers
www.nativecprmusic.com/StanSummersMusic.html   

Star Nayea
www.starnayea.com  

Tiger Tiger www.tigertigermusic.com

Tom Bee
www.soundofamerica.com  

Tommy Wildcat  
www.cherokeeproud.com/tommy.html

Yarina  www.yarinamusic.com  

Walela 
www.walela.com 

Wayquay
www.wayquay.com  

Wade Fernandez
www.songofthewolf.com  

Jeff Ball
www.jeffball.net  

Jackson Browne
www.jacksonbrowne.com  

Bruce Cockburn
www.brucecockburn.com  

Neil Young
www.neilyoung.com  

Scott August
www.cedarmesa.com   

Stephan Gelfas & Alex Salzman
www.alexsalzman.com  

Billy Mills
www.billymills.org  

Notah Begay
www.notah.com  

Iroquois Nationals
www.iroquoisnationals.com   

Evren Ozan
www.ozanmusic.com